klikniavolej.cz - volání z mobilu za 1,50 Kč

Letošní MS v hokeji bude nezapomenutelné

16.03.2015

Jedna hokejová země uprostřed Evropy, dvě arény, dvojice nových maskotů, tři medaile a šestnáct týmů, které se poperou o titul mistrů světa v roce 2015. Pojďme se naladit na správnou hokejovou atmosféru, kterou za chvíli ožije celé Česko!

V Česku už po jedenácté

Česká republika je tradiční hostitel a mistroství světa v ledním hokeji se v Česku pořádá už po jedenácté. Vůbec poprvé se národní hokejové týmy sjely do tehdejší Československé republiky v roce 1933 a Československo obsadilo třetí místo. Naposledy se MS v hokeji v Česku konalo v roce 2004 a po prohře v obtížném a smolném čtvrtfinálovém zápase proti USA se Česku poprvé v historii nepodařilo na domácím šampionátu získat žádnou medaili. Letos se samozřejmě pokusí tým, který složí Vladimír Růžička vše napravit a před domácím publikem budou české hokejky jistě předvádět ten nejlepší hokej!

Ohlédnutí za šampionátem v Bělorusku

V roce 2014 pořádalo mistroství světa v hokeji Bělorusko. Aloise Hadamzcika nahradil ve funkci trenéra Vladimír Růžička, který rozhodně v reprezentaci není žádný nováček. S týmem českých hokejistů, ve kterém nechyběla jména jako Jágr, Hertl, Červenka, Kindl, nebo Klepiš se dostal až mezi čtveřici nejlepších národů, které se na MS 2014 kvalifikovaly. V semifinále ale český tým podlehl Finsku a nezbylo mu než bojovat o bronz. V zápase o třetí místo narazila česká reprezentace opět na hokejovou velmoc ze severu, tentokrát čeští hokejisté podlehli Švédsku a museli se smířit se smolným čtvrtým místem. Celý šampionát v Bělorusku suverénně vyhrálo Rusko, které na celém turnaji nenašlo jediného soupeře, který by dokázal jejich hvězdný tým porazit.

Atmosféra na MS v Česku patří vždy k nejlepším

Na lístky se největší nedočkavci nebáli čekat ani v osmihodinových frontách a vstupenky se už prakticky nedají sehnat. Česko bude na letošním MS v hokeji 2015 opět útočit na divácký rekord! Skvělou kulisu budou v Pražské i Ostravské aréně doprovázet i noví ušatí maskoti, kteří jsou poprvé v historii hned dva. Maskoty pro mistroství světa v hokeji 2015 se stali králíci z klobouku Bob a Bobek. Ať už budete na hokej koukat doma, s kamarády na velkoplošné projekci, nebo budete fandit s králíky přímo v aréně, určitě si nezapomeňte hokej hlavně užívat a společně doženeme naše hokejisty až k nejlepším výsledkům!

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost