klikniavolej.cz - volání z mobilu za 1,50 Kč

MS v hokeji 2015 už se valí do Česka

22.02.2015

Loňské mistrovství světa v ledním hokeji hostilo Bělorusko, kterému se podařilo přilákat na stadiony zatím nejvíce fanoušků, hokej z tribun sledovalo přes 640 000 diváků z celého světa. Pořadatelskou štafetu letos převzala Česká republika, která hostí MS v hokeji už podesáté.

Ohlédnutí za světovým šampionátem v Bělorusku

Nejúspěšnějším týmem se na minulém turnaji stalo Rusko, které v Bělorusku neprohrálo ani jediný zápas. Nastřílelo 42 branek a inkasovalo pouze desetkrát. Česko na předešlém šampionátu nepředvádělo příliš oslnivý výkon, i přesto se tým českých hokejistů dokázal probojovat až mezi čtveřici nejlepších. Bohužel jsme prohráli semifinále i zápas o bronz a skončili jsme na čtvrtém místě. Věříme, že se MS hokej vydaří o něco lépe a na medaile letos dosáhneme. Největší překvapení turnaje se stalo hned v jeho prvním zápase, hokejisté Francie dokázali porazit Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Překvapit mohla také gólová přestřelka mezi Lotyšskem a USA, která skončila za stavu 6:5 pro Lotyše.

Jak to bude vypadat na ledě i mimo něj letos

V České republice se bude stejně jako v roce 2004 hrát v pražské O2 aréně, která pojme až 17 360 fanoušků a ostravské ČEZ aréně s kapacitou 10 595 sedadel. Před turnajem se tradičně vytvořily dvě skupiny, první odehraje zápasy skupinové fáze v Praze a druhá v Ostravě. Naše reprezentace bude začínat šampionát v první ze zmiňovaných skupin. Česká republika s jistotou narazí na tým Švédska, Kanady, Švýcarska, Lotyšska, Francie, Německa a Rakouska. V ostravské skupině se střetnou hráči Finska, Ruska, USA, Slovenska, Norska, Běloruska, Slovinska a Dánska.

Lva Tomíka vystřídá dvojice nových maskotů Bob a Bobek

Lev, který bavil diváky jako maskot na předchozích třech šampionátech, pořádaných hokejovým národem v srdci Evropy si minimálně letos odpočine. Oficiálními maskoty pro MS v hokeji jsou králíci z kouzelnického klobouku Bob a Bobek, kteří obléknou hokejové dresy v českých barvách. V Minsku rozveseloval všechny diváky zubr Volat, jeho jméno bylo odvozeno ze staré slovanštiny a v překladu znamená „velký“. Doufejme, že noví maskoti a hlavně zaplněné arény doženou především české hokejisty až na vrchol!

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost