klikniavolej.cz - volání z mobilu za 1,50 Kč

Česko se pomalu chystá na MS v hokeji 2016

07.06.2015

Mezinárodní hokejová federace zvolila jako pořadatele osmdesátého mistroství světa v hokeji Rusko. Do tohoto státu se světový šampionát v ledním hokeji vrací už posedmé. Zatím známe jen pár informací, jako místo a čas konání, rozložení základních skupin, nebo to, že maskotem bude pes Lajka. O formě a umístění jednotlivých týmů můžeme zatím jen spekulovat. Pojďme si ale říci pár informací o českém týmu.

Český tým projde změnami

Jednou z největších změn v kádru bude odchod ikony českého hokeje – Jaromíra Jágra. Hráč s číslem 68 ohlásil odchod z reprezentace už několikrát, nakonec se rozhodl definitivně v národním týmu skončit při domácím MS v hokeji. Konec to byl opravdu vydařený, Jágr byl vyhlášený nejužitečnějším hráčem turnaje a zařadil se i do All Stars týmu tohoto turnaje.

Ze zámoří by mohli do Ruska přiletět hráči, které minule zadržely povinnosti v NHL. Na mysli máme například mladého talenta Davida Pastrňáka, který nemohl do Prahy přiletět kvůli povinnostem v AHL. Pokud jeho současný klub Boston Bruins nebude vážný adept na Stanley Cup, mohl by si v Rusku tento mladík odbýt svou premiéru na velkém mistroství světa. Naopak bez větších změn by mělo být vedení českého týmu. Trenérem je stále Vladimír Růžička, který bude zároveň koučovat Chomutov. V reprezentaci mu budou stále pomáhat asistenti Weissmann a Špaček. Manažerem je stále pan Slavomír Lener. O brankářské jedničce rozhodnou až výsledky v sezoně, ale Ondřej Pavelec předváděl v Praze velice dobré výkony.

Česku se v Rusku celkem daří

Rusko pořádalo mistroství světa zatím šestkrát a česká reprezentace získala v zemi této hokejové velmoci čtyři medaile. Na prvním šampionátu v SSSR v roce 1957 se bývalé Československo umístilo na třetím místě. Bronzově pro Československo dopadl i ruský šampionát v roce 1973. O šest let později dosáhl československý tým v zemi ruského hokeje na druhé místo. Přesně 30 let před MS v hokeji 2016 československá reprezentace poprvé nedosáhla v Rusku na stupně vítězů, naopak tým Sborné vyhrál domácí šampionát potřetí v řadě. První cesta na chladný východ dopadla pro samostatný český tým skvěle, v roce 2000 získali v Rusku titul, který navázal na stejně zlatý úspěch z minulého roku, a když čeští hokejisté vyhráli i o rok později MS v Německu, mohli se radovat ze zlatého hattricku. Poslední světový šampionát v Rusku nedopadl pro náš tým ze středu Evropy příliš dobře, vypadl ve čtvrtfinále právě s domácím týmem.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost